BÉT50 - Vállalatok
-
Új koronavírus-teszttel tört be a magyar piacra az Omixon Biocomputing Kft. – Omixon Biocomputing Kft.
Fordulatot hozott a koronavírus az elsősorban transzplantációs diagnosztikai tesztekkel foglalkozó Omixon Biocomputing Kft. életében. A járványhelyzetben a transzplantációk és az azokhoz szükséges megfelelő donorok keresése lelassult, sőt, sokszor szünetelt, így a magyar tulajdonú cég reagálva a piaci igényekre egy új, egylépéses PCR-tesztet fejlesztett ki.
-
Acélember – Orha Művek Kft.
A csarnoképítésekhez szükséges acélszerkezetek gyártásával foglalkozó Orha Művek Magyarország mellett már Észak- és Nyugat-Európában is nevet szerzett magának. A társaság különösen nagy figyelmet szentel a technológiai fejlesztéseknek, melyek a hazai élvonalba emelték a vállalatot.
-
Végre nemzetközi vizekre evezhet az Oriana Hungary – Oriana International Zrt.
A low code platformon alapuló alkalmazásokat kínáló, dinamikusan növekvő Oriana International Zrt. célja, hogy két év múlva már az európai piac meghatározó szereplőjévé váljanak.
-
Mert ez műanyag! De másképp! – POLYDUCT Műanyagipari Zrt.
A neves nádudvari KITE-ből önállósodott a POLYDUCT Műanyagipari Zrt., amely rotációs öntési technológiát honosított meg – Magyarországon elsők közt. Szelektív hulladékgyűjtő edényzeteik, tartályaik, vízkezelési termékeik már régió-szerte ismertek, hiszen a romániai után szerbiai leányvállalatot is alapítottak, nemrég pedig 800 milliós beruházással hatezer négyzetméteresre bővítették, illetve korszerűsítették püspökladányi fémipari telephelyüket.
-
A kiberbiztonság az üzleti ellenállóképesség záloga! – Quadron Kibervédelmi Kft.
„Szolgáltatásaink célja, hogy ügyfeleink üzleti ellenállóképességét erősítsük a kiberbiztonsági kockázatok kezelésében az átláthatóság, az előrejelezhetőség és az automatizálás segítségével” – ígéri a Quadron Kibervédelmi Kft. A vállalkozás egy, a magyar szürkeállományra alapozó nemzetközi cég kiépítését tűzte ki célul. A közel-keleti pozíciók megerősítése után jöhet az USA, Afrika és a Távol-Kelet is!
-
Koleszbuliból nemzetközi piac – Tigra Kft.
Nonstop 24 órás egyetemi fénymásolási szolgáltatással indult a ma már 550 fős, 15 milliárd forgalmú szektorukban meghatározó partnereknek, közigazgatási, valamint pénzügyi szereplőknek dolgozó szoftverfejlesztő Tigra Kft. Napjainkig is a felsőoktatási kapcsolatok, a „kreatív zsenik”, a több mint 300 programozó és 120 rendszergazda alkotta szakmai bázis jelentik a vállalkozás hajtóerejét.
-
Padlószőnyeggel kezdték, ma bútoraikkal a legnagyobb magyar üzletekben is ott vannak – Unic Spot Kft.
A legtöbb vásárló nem találkozott az Unic Spot nevével, pedig termékei a Tescótól a Praktikeren át a OBI-ig számos kiskereskedelmi egységben fellelhetők, csak épp nem a saját márkanevüket kell keresni.
-
Kisszövetkezetből lett a legjobbak egyike – UNITEF’83 Műszaki Tervező és Fejlesztő Zrt.
1983-ban egy autópálya tervezéssel foglalkozó építőmérnök megelégelte az állami vállalat munkatempóját. Úgy érezte, sokkal hatékonyabban is lehetne ezt csinálni, és egy kisszövetkezetből létrehozta az UNITEF’83 Műszaki Tervező és Fejlesztő Zrt-t. Szórádi Róbert ma már egy százhúsz fős cég vezérigazgatója, amely olyan gigaprojektek tervezésében kapott főszerepet, mint az M3 autópálya, az M0 körgyűrű a Megyeri híddal, az M6 autópálya alagutakkal, völgyhidakkal, vagy Szolnok vasútállomás rekonstrukciójának tervezése.
-
Egy igazi agrár sikersztori: a Veresi Paradicsom Kft. – Veresi Paradicsom Kft.
Alig néhány éves múltra tekint vissza a Veresi Paradicsom, de ennyi idő is elég volt ahhoz, hogy igazi sikersztorivá nője ki magát. A történet főszereplője egy olyan cég, amelyben alapvető érték a fenntarthatóság, a környezetvédelem és a tiszta termesztés.
-
Cél a minél nagyobb hozzáadott érték – Z Elektronika Kft.
A pécsi vállalkozás új szintre emelte a szerződéses elektronikai gyártást, és rugalmassággal képes kezelni a logisztikai kihívásokat is. A jövő azonban a saját tervezésű termékeké.