Sajtóközlemények
Sajtó feliratkozás-
Újra összecsaptak a virtuális tőzsdecápák a BÉT Részvényfutam keretében
2024. márc. 06.A Budapesti Értéktőzsde és a Pénziránytű Alapítvány együttműködésében, immár kilencedik alkalommal vette kezdetét a BÉT Részvényfutam, ahol a 7-8. osztályos és középiskolás diákok, tanáraik, valamint szüleik, kihívásokkal teli, ingyenes tőzsdejátékban vehetnek rész. A játék remek lehetőséget kínál arra, hogy a fiatalok kockázatmentesen sajátítsák el a tőzsdei döntéshozatal rejtelmeit. A legügyesebb tőzsdecápák, a legjobban teljesítő Pénziránytű Iskolahálózati tagiskolák, diákok és tanárok, a tudás mellett értékes nyereményekkel gazdagodhatnak.
-
Új részvénysorozattal jelent meg a Delta Technologies a BÉT Xtend piacon
2024. márc. 06.Kamatozó részvénysorozatot vezetett be a Delta Technologies Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde középvállalati piacára, a BÉT Xtenden – a hazai tőkepiacon rendhagyónak tekinthető részvényformátum megjelenését ünnepélyes kereskedésindító csengetés jelezte a BÉT-en. A bevezetés révén folytatódik az Xtend szegmens növekedése, egyúttal tovább mélyíti tőkepiaci jelenlétét a hazai informatikai szektor vezető szereplői közé tartozó társaság.
-
Újabb BUX-rekorddal zárta a februárt a Budapesti Értéktőzsde
2024. márc. 01.Februárban is folytatta egyenletes növekedését a BUX index, amelynek nyomán újabb rekordértéken, 65 938,65 ponton, januárhoz képest 3 százalékos növekedéssel fejezte be a hónapot a Budapesti Értéktőzsde elsődleges részvénymutatója. Az azonnali részvénypiac forgalma mérsékelt formát mutatott, 229,7 milliárd forintot tett ki, amely 10,9 milliárd forint értékű napi átlagnak felel meg. A legnépszerűbb részvények között ezúttal is az OTP Bank - Richter Gedeon - MOL hármas zárt az élen 144,6, 35,7 és 25,3 milliárd értékű forgalommal, míg a brókercégek mezőnyében az ERSTE, a Concorde és a Wood & Company jeleskedett leginkább. Február emellett a rendezvények szempontjából kiemelt hónapnak bizonyult: a Tőzsde átadta a patinás BÉT Legek díjakat, az AutoWallis ünnepélyes csengetéssel ünnepelte tőzsdei bevezetésének ötödik évfordulóját, emellett február 19-én elstartolt az XTEND index, amely egyedi lehetőséget kínál az Xtend platformon jelenlévő kis- és középvállalkozások számára a nyilvános jelenlétet illetően.
-
2023 Legjobb tőkepiaci szereplőit díjazta a Budapesti Értéktőzsde
2024. febr. 29.A Budapesti Értéktőzsde - a hagyományokat követve - idén is megrendezte a BÉT Legek díjátadó eseményét, amelyen elismerésben részesültek az elmúlt évben kiemelkedő teljesítményt nyújtó tőkepiaci szereplők. A díjak átadásával és az ünnepélyes rendezvénnyel a BÉT a hazai tőkepiac további fejlődését kívánja ösztönözni. A Tőzsde székhelyén tartott gálán többek között dr. Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke köszöntötte a résztvevőket.
-
Elindultak a BÉT új indexei
2024. febr. 19.A középvállalatokra specializált Xtend piachoz kapcsolódó indexet indít a Budapesti Értéktőzsde. A mutató a jövőben referenciaként szolgál a befektetők számára a hazai gazdaság gerincét alkotó középvállalati szektor Xtenden jelen lévő képviselőinek teljesítménye kapcsán. Az XTEND index indulás a növekvő vállalati szegmens bővülését tükrözi. Az új mutató lehetővé teszi a befektetők számára a piac jobb követését, ugyanakkor nagyobb láthatóságot ad a kibocsátóknak. A középvállalati fókuszú index-szel párhuzamosan elindul az új, valós időben számított CETOP index is.
-
Folytatta növekedését a BUX, újabb izgalmas hónap a BÉT-en
2024. febr. 01.Erősen kezdte a 2024-es évet a BUX index: a Budapesti Értéktőzsde elsődleges részvénymutatója 64 044,5 ponton fejezte be a hónapot, amely 5,6 százalékos növekedést jelent decemberhez képest. Az azonnali részvénypiac forgalma ezúttal 273 milliárd forintot tett ki, amely 12,4 milliárd forint értékű napi átlagnak felel meg. A legnépszerűbb részvények sorrendjét az OTP Bank, a Richter Gedeon és a MOL vezette 167,5, 40,1 és 31,9 milliárd értékű forgalommal, míg a brókercégek mezőnyében az Erste, a Concorde és a Wood & Company jártak az élen. Januárban emellett két alkalommal is megszólalt a csengő a BÉT-en, amelyek apropójaként a budapesti tőzsdézés 160. jubileuma, valamint a Gloster kategórialépése szolgált.
-
Együttmükődésbe kezd a Budapesti Értéktőzsde és a Budapesti Metropolitan Egyetem
2024. jan. 29.Együttműködési megállapodást írt alá a Budapesti Értéktőzsde és a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU), amelynek célja - többek között - közös hallgatói, gyakornoki program kialakítása, továbbképzési-, valamint kutatási programok megvalósítása. A BÉT kiemelt stratégiai törekvése a lakosság, azon belül is a fiatal korosztály pénzügyi tudatosságának növelése, amelyet jelen megállapodás is támogat
-
Szintlépés a Budapesti Értéktőzsdén - A Gloster immár a Standard kategóriában
2024. jan. 26.Szimbolikus kereskedésindító csengetés jelezte, hogy a hazai IT szektor meghatározó szereplője, a Gloster Infokommunikációs Nyrt. újabb mérföldkőhöz érkezett a Budapesti Értéktőzsdén: a vállalat részvényei a BÉT Xtend után immár a Standard kategóriában forognak. A szintlépés a Gloster szisztematikus tőkepiaci építkezésének, dinamikus fejlődésének az eredménye, amely elősegítheti a társaság további növekedését a hazai és európai piacon.
-
160 éves jubileumát ünnepelte a hazai tőzsdézés
2024. jan. 18.Ma ünnepli 160. jubileumát a budapesti tőzsdézés, amelynek története a Pesti Áru- és Értéktőzsde (BÁÉT) 1864-es alapításáig nyúlik vissza. Az évfordulót ünnepélyes csengetés jelezte a BÉT-en, amelyen többek között a Budapesti Értéktőzsde vezetősége és a BÉT stratégiai és üzleti döntéseinek előkészítésért, megalapozásáért és véleményezésért felelős Tőzsdei Tanácsadó Testület képviselői is jelen voltak.
-
Közel 40 százalékos BUX-növekedést hozott 2023 a Budapesti Értéktőzsdén
2024. jan. 02.Történelmi évet tudhat maga mögött a Budapesti Értéktőzsde elsődleges részvénymutatója, a BUX index: az előző hónapok magabiztos növekedését követően decemberben több alkalommal is rekordot döntött a kurzus, végül 60 620 ponton zárta az évet, amely 38,4 százalékos növekedést jelent 2022-höz képest. Összességében 2,48 ezer milliárd forint értékben zajlott a kereskedés a BÉT-en – ebből a decemberi részvényforgalom 279 milliárd forintot (Large In Scale (LIS) waiver alatt kötött ügyletek nélkül 197 milliárd forint), tehát átlagosan napi 14,7 milliárd forintot (Large In Scale (LIS) waiver alatt kötött ügyletek nélkül napi 10,4 milliárd forintot) tett ki. A kibocsátók listáján éves és havi szinten egyaránt az OTP Bank bizonyult az elsőnek, míg a tőzsdetagok forgalmi rangsorát az ERSTE zárta az élen.