DSC06275_silveria.jpg

Szűcs Pál alapító, ügyvezető igazgató szakmai pályáját sokrétű tudással felvértezve indította, amely az elektroműszerész szakmától a gépészmérnökségen át a környezetvédelmi mérnökségig terjedt. Az informatika hőskorában a Démásznál kezdett rendszergazdaként, majd egy magyar tulajdonosi körbe tartozó szoftverfejlesztő cégnél ért el magas pozíciót. Igazán a helyét mégis egy saját vállalkozásban találta meg. 

A Silveria Elektronikai Gyártó Kft. a 2000-es évek elején alakult, főként azzal a céllal, hogy magas színvonalú és hiánypótló megoldásokat nyújtson az ipar különböző területein. Kezdetben egy inkubátorház bérelt helyiségében működtek és kisebb projektekre specializálódtak, azonban – köszönhetően a minőségi munkavégzésnek – az ügyféligények precíz kielégítése érdekében gyorsan új gyártó telephelyre kellett költözniük. A cég évről évre intenzíven bővült.

„Régi kapcsolatok útján jött az első megkeresés: egy magyar startup befektetői háttérrel fejlesztett egy innovatív ujjlenyomatolvasót, amelyet mi gyártottunk. Alvállalkozókat kerestem, elkezdtem felépíteni a csapatot, elindult a munka” – eleveníti fel az indulást az alapító. A kis startup ugyan elégette a befektetett tőkét, a Silveria Kft. viszont addigra már több ügyfelet is meg tudott szerezni, így gyártottak például heggesztőgép-vezérléseket és GPS-es nyomkövetőket is.

Ma már rendkívül változatos megrendeléseket kapnak, a nyomtatott áramkörök szerelésétől a kábelkonfekcionáláson át az orvostechnikai eszközökig. Gyártanak defibrillátorokat, véranalizáló berendezéseket, inkubátorokhoz vezérlőkártyát, vagy éppen a GE-nek szállítanak szélerőmű-vezérléseket. Ennek a sokrétűségnek köszönheti a cég, hogy a koronavírus-járvány nem ütötte meg. Noha vásárlóinak a fele bezárt, az orvostechnikai gyártók megrendelései nagyon felfutottak – ez mentette meg őket.

Folyamatos finomítás

„Előre nem volt forgatókönyvünk sem a covidra, sem az azt követő alapanyaghiány kezelésére. Az akkori vezetői csapattal együtt igyekeztünk helytállni. A növekedéssel járó kihívások azonban egyre magasabb szintű vezetői képességeket igényeltek, ennek pedig nem mindenki tudott megfelelni, ezért néhány pozícióba új vezetőket kellett keresnünk. A tapasztalatokból tanulva folyamatosan finomítjuk döntéseinket, hogy a jövőbeni kihívásokat hatékonyabban kezelhessük” – mondja Szűcs Pál. Szerinte a sikerhez kemény munkára, folyamatos szervezetfejlesztésre és belső motivációra egyaránt szükség van. Szerencse nélkül nehéz fejlődni, de organikusan csak egy bizonyos méretig lehet növekedni, utána már tudatos fejlesztések kellenek.

A Silveria éves forgalmának közel 60 százalékát ma már az export hozza, és mintegy 40 partnert tudhat vásárlójának. A kecskeméti vállalkozás jelenleg 5000 négyzetméteren gyárt, és a térség egyik vonzó munkahelyeként 140 főnek ad munkát.

A cég több mint két évtizede szolgáltat stabilan magas színvonalon, ami a minőségre, a határidőkre és a verseny-képes árakra egyaránt igaz – és ez már önmagában garancia lehet a hosszú távú együttműködésekre. Csúcstechnológiás gépparkkal elégíti ki a vevői igényeket, olyan professzionális és testre szabott szolgáltatáscsomagot, megoldást kínál, amelynek része a tanácsadás is. Teszi mindezt az elvárt minőségben, a tervezéstől a szállításig. Emellett, a vállalati értékeknek megfelelően, az emberi kapcsolatokra is igyekszik komoly figyelmet szentelni.

„A beszállítók is szívesebben dolgoznak olyan céggel, amelyik stabil, hosszú távú együttműködést kínál, időben fizet, és ami talán még fontosabb, partnerként tekint a másikra. A kereteket közösen alakítjuk ki, hogy minden tekintetben igényre szabott, teljes körű szolgáltatást nyújthassunk. Így segítünk levenni a gyártási terheket partnereink válláról, lehetőséget biztosítva számukra, hogy saját innovációikra koncentrálhassanak” – fogalmaz Szűcs Pál. Szerinte a Silveriát elsősorban az különbözteti meg a versenytársaktól, hogy mindenkivel – legyen az belsős dolgozó vagy külső ügyfél – etikus és tartós partneri együttműködésre törekszik. 

Inspiráló légkörben

„Munkatársaink modern munkakörnyezetben és fiatalos irodákban dolgozhatnak. Automatizált, robotizált munkafolyamataink vannak, korszerű SMT gépsorokon gyártunk” – sorolja az ügyvezető, aki kiemelt figyelmet fordít a szakemberképzésre és a munkatársak egészségének megőrzésére is. „Olyan inspiráló légkörben dolgozunk, ahol a kollégák nyitott és őszinte kommunikációval fordulnak egymáshoz, és egy családias környezetben csúcsteljesítményt tudnak nyújtani. Fontos nekik, hogy elismerjék és értékeljék őket, s lehetőséget kapjanak a fejlődésre, ösztönzést a kreatív ötleteik megosztására, ami visszahat a cég fenntartható fejlődésére is” – húzza alá az ügyvezető. 

Szűcs Pál egyaránt hisz az organikus fejlődésben és a vállalati kultúra tudatos fejlesztésében. A belső finanszírozás mellett a külső források bevonásától sem zárkóznak el, de nagyon óvatosan vesznek fel hitelt, mivel az elmúlt évek azt mutatják: erősen fluktuál a piac, amiben a Silveria érdekelt.

A cég jövőképében egy agilis, rugalmas szervezet szerepel, ahol a mesterséges intelligenciával támogatott automatizálás biztosítja a hatékony működést – mind a napi szintű feladatokban, mind a stratégiai döntéshozatalban.

Fotón szerepel: Szűcs Pál  |  ügyvezető igazgató