A "pénzügyi kultúra" fontosságának hangoztatása divatossá vált az utóbbi években és számos előremutató kezdeményezés is elindult, ugyanakkor a Brókerképző versenye az egyetlen, amely továbbra is kifejezetten a megtakarítások és befektetések témakörére fókuszál.
Martin Hajdu György, a Brókerképző kuratóriumának elnöke szerint
a verseny célja nem az, hogy a szervezők adják át a megtakarításokkal és befektetésekkel kapcsolatos ismereteket, hanem hogy a diákok maguk kóstoljanak bele a tőkepiac világába. Így a verseny során a megszokott online kvízek mellett egy valódi tőzsdeplatform is várja a őket, hogy aztán a legjobbak majd a szakma neves képviselőiből álló zsűrinek mutathassák be megszerzett képességeiket.
A verseny egyik fő szakmai partnere, a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) nevében Bozsik Balázs kifejtette, hogy
a céljuk az, hogy a versenyre regisztráló diákok közül minél többen átérezzék a tudatos pénzkezelés fontosságát, függetlenül attól, hogy a jövőben milyen szakmát, foglalkozást választanak maguknak.
Ugyanakkor a versenyben legjobban szereplő diákok olyan szakmai díjakat nyerhetnek el, melyek már a szakmai karrierjük kezdetét is jelenthetik:
- tőzsdei szakvizsgára felkészítő tanfolyam, melyet a BÉT és leányvállalata, a Budapest Institute of Banking biztosít a legjobbaknak;
- nyári gyakorlat a versenyt támogató Erste Befektetési Zrt.-nél.
A verseny végeztével egyéb más díjak is átadásra kerülnek majd, úgymint okosóra tárgynyeremények, illetve a tanárok számára összesen 125.000 forint értékű utalvány.
A verseny indulása: 2019. november 13.
További részletekért kérjük, látogasson el a verseny honlapjára: