Sajtóközlemények
Sajtó feliratkozás-
Negyedévszázados sikertörténet: 25 éve kezdték meg a kereskedést a tőzsdén a Richter részvényeivel
2019. nov. 22.25 évvel ezelőtt, 1994. november 9-én vezette be részvényeit a Budapesti Értéktőzsdére a Richter Gedeon Nyrt., amelyről ünnepélyes kereskedésindító csöngetéssel emlékeztek meg a tőzsdén. A társaság részvényeinek árfolyama a bevezetés óta 44-szeresére emelkedett, ami nem csak a hazai tőzsde, hanem a magyar nemzetgazdaság szempontjából is egyedülálló sikertörténetnek bizonyult. Az elmúlt két és fél évtizedben a cég olyan innovatív multinacionális vállalattá nőtte ki magát, amely ipartörténetet írva, partnere révén az amerikai piacra is be tudott vezetni egy azóta is rendkívüli sikernek örvendő originális készítményt. Mindemellett a cég globálisan is meghatározó szereplővé tudott válni a nőgyógyászatban, és a közelmúltban saját fejlesztésű készítménnyel is belépett a gyógyszeripar leggyorsabban fejlődő szegmensébe, a biologikumok piacára.
-
Minden eddiginél több, tizenkét hazai cég csatlakozott a nemzetközi vállalkozásfejlesztési programhoz, az ELITE-hez
2019. nov. 19.A mai nappal tizenkettő új hazai cég kezdte meg az ELITE Programot, a Londoni Tőzsdecsoport és a Budapesti Értéktőzsde együttműködésében megvalósuló, a globálisan több mint 1300 résztvevő céget jegyző program képzéssorozatát. Az őszi körben újonnan jelentkező cégekkel együtt a régióban kiemelkedő számban, 36 magyar vállalat vesz így már részt. Legközelebb a 2020. január 21-én vagy március 11-én induló csapathoz lehet csatlakozni, melyekre a BÉT már megnyitotta a jelentkezési lehetőséget.
-
Sikeresen folytatódott a BÉT lakossági tőzsdetanfolyama, a BÉT Akadémia
2019. nov. 06.Fokozott érdeklődés mellett folytatódott a Budapesti Értéktőzsde 2016 ősze óta tartó, nyilvános, mindenki számára ingyenesen elérhető tőzsdetanfolyama, a BÉT Akadémia. Az előadássorozat aktuális, Budapesti Corvinus Egyetemen tartott felvonásán olyan témák voltak terítéken, mint a befektetési stratégiák, az árfolyamkockázat vagy a BÉT Xtend piac.
-
Idén 20 éves a Brókerképző versenye, a Tőzsdejáték középiskolásoknak
2019. nov. 05.A Közép-európai Brókerképző Alapítvány - az elmúlt 19 évhez hasonlóan - a 2019/20-as tanévben is meghirdette - már hagyományosnak tekinthető - pénzügyi vetélkedőjét, a Tőzsdejáték középiskolásoknak versenyt. A versenyt a szakma képviselői szervezik, így a diákok (3 fős csapatokba szerveződve) közvetlen tapasztalatra tehetnek szert a tőkepiacok világával kapcsolatban. A versenyre való regisztráció már elkezdődött, és november 13-ig lehet jelentkezni.
-
Idén az október is emelkedést hozott a Budapesti Értéktőzsdén
2019. nov. 04.Az október gyakran áresést hoz a világ tőkepiacain, ám az idén, elsősorban a globális monetáris lazítások miatt, ez az időszak is intenzív emelkedést hozott. Az Egyesült Államokban csúcsra jártak a tőzsdék, de a Budapesti Értéktőzsde részvényszekciója is szépen teljesített, a BUX végül 40 601 pontról, 42 160 pontig erősödött. A blue chipek közül ezúttal a Richter és az OTP vezette az áremelkedést. A 219 milliárd forintos összesített októberi részvényforgalom és a 9,96 milliárd forintos átlagos napi forgalom valamelyest meghaladta az előző hónap kereskedési aktivitását. A brókercégek kereskedési rangsorában az Erste ezúttal megelőzte legfőbb versenytársait, vagyis a Wood & Company-t, illetve a Concorde Értékpapírt.
-
Emelkedő árakat hozott a BÉT-re a szeptember
2019. okt. 01.Erős hónapon van túl a Budapesti Értéktőzsde: a BUX 2 százalékkal emelkedett 39 794-ről 40 601 pontig. A forgalom 176 milliárd forint volt, egy kereskedési napra vetítve 8,4 milliárd. A forgalom 54,9 százalékát az OTP adta, a bankpapír 6,5 százalékkal került feljebb, 12 010-ről 12 790 forintra. A brókercégek forgalmi rangsorában a Wood került az élre, második lett a Concorde, harmadik az Erste.
-
A vállalatok tőzsdei megjelenését ösztönzi a Budapesti Értéktőzsde és a Hiventures együttműködése
2019. szept. 19.A BÉT50 középvállalati konferencián együttműködési szerződést írt alá az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő és a Budapesti Értéktőzsde vezetősége. A megállapodás értelmében a Hiventures és a BÉT olyan vállalatok tőzsdei bevezetésének felkészítését támogatja majd közösen, amelyek nyilvános részvénykibocsátáson keresztül szeretnének forrásbevonással élni.
-
Újabb 50 vállalati sikertörténetet mutatott be a Budapesti Értéktőzsde
2019. szept. 19.Negyedik alkalommal tette közzé a Budapesti Értéktőzsde saját, BÉT50 – ötven hazai vállalat sikertörténete címet viselő kiadványát. Az ötven ígéretes hazai középvállalatot felvonultató, a vállalkozásokban rejlő potenciált konkrét példákon keresztül szemléltető kiadványt ebben az évben is a BÉT50 kkv-k csúcstalálkozója esemény keretében mutatták be. A résztvevőket Patai Mihály, a Budapesti Értéktőzsde elnöke és a Magyar Nemzeti Bank alelnöke köszöntötte, a rendezvény nyitóelőadását pedig Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke tartotta meg.
-
Együttműködési megállapodást kötött a Budapesti Értéktőzsde és a Sencseni Értéktőzsde
2019. szept. 09.Együttműködési megállapodást írt alá a Budapesti Értéktőzsde és a Sencseni Értéktőzsde (SZSE), amelynek fő célja a tőzsdék piacainak támogatása és annak elősegítése, hogy a helyi befektetők minél jobban megismerjék a másik fél platformjait. A megállapodás újabb mérföldkövet jelent a magyar és a kínai tőkepiaci kapcsolatok kiépítésében, amely 2017-ben, a BÉT és a Bank of China által kötött megállapodással vette kezdetét, majd 2018-ban, a Sanghaji Értéktőzsdével közös fejlesztésekkel folytatódott.
-
Új részvényindexet indítanak a kelet-közép-európai tőzsdék
2019. szept. 04.CEEplus néven új közös részvényindexet indítanak a V4-országok, valamint Horvátország, Románia és Szlovénia tőzsdéi – jelentették be a Lengyelországban, Krynica-Zdrójban tartott gazdasági csúcstalálkozón. A kezdeményezés további nemzetközi és hazai intézmények és a lakosság számára nyithatja meg az utat a régiós befektetésekhez.