Sajtóközlemények
Sajtó feliratkozás-
Remekül tartotta magát a BÉT a nemzetközi tőzsdei korrekció idején
2018. márc. 01.Februárban, különösen annak első felében intenzív korrekció zajlott le a nemzetközi tőzsdéken. A globális trendtől ugyan a Budapesti Értéktőzsde sem tudott teljesen függetlenedni, ugyanakkor a magyar részvények jóval ütésállóbbnak bizonyultak, mint a legfontosabb külföldi papírok. A februárt még 40 ezer pont felett indító BUX végül 5,2 százalékos eséssel, 38 112 ponton zárta a hónapot. A legnagyobb forgalmú részvények közül az OTP és a Magyar Telekom kisebb, a Richter és a MOL pedig nagyobb mértékben veszített az értékéből. A magyar tőzsde 277,5 milliárd forintos forgalommal zárta a februári kereskedést, a napi átlagforgalom 13,9 milliárd forint volt. 2017 februárjával összevetve mindkét szám meghaladja az akkori értéket (202,1 és 10,1 milliárd Ft). Ami a részvénypiaci forgalmi rangsort illeti, a Concorde-ot a Wood és az Erste követte.
-
EU-s források segítik a kkv-k tőzsdei felkészülését
2018. febr. 09.A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) támogatási szerződést írt alá a Nemzetgazdasági Minisztériummal (NGM) a hazai kis- és középvállalati szektor hatékonyságának növelése érdekében. A magyarországi kkv-k olyan vissza nem térintendő támogatást vehetnek igénybe a BÉT-től, amely a tőkepiaci finanszírozáshoz szükséges tudás megszerzésére, továbbá a tőzsdei megjelenés költségeinek a finanszírozására fordítható. Az új támogatások megjelenése mérföldkő a BÉT azon törekvésében, hogy új szolgáltatásokkal elérhetővé tegye a tőkepiaci megjelenést a dinamikusan fejlődő középvállalatok számára. A lépéssel a Kormányzat nagyban támogatja a hazai tőkepiac fejlődését.
-
Emelkedéssel indult 2018
2018. febr. 01.Csúcsdöntésekkel indult az év a BÉT-en. A BUX újabb szintet ugrott, átlépte ugyanis a 41 000-es záróértéket január 22-én, 23-án pedig történetének legmagasabb záróértékét érte el, ami nagyban köszönhető annak is, hogy aznap az OTP is történelmi csúcsra jutott. Mindezek mellett elindult az árjegyzés 11 kispapírban, amikben négy befektetési szolgáltató támogatja a likviditást. Az OTP mellett jól teljesített a Prémium kategóriában a Pannergy, a Zwack és a Duna House is. Standard kategóriában a Nordtelekom, a Rába, a BIF, a Forrás/T és a 4iG mutatott figyelemreméltó teljesítményt. A magyar tőzsde 247,6 milliárd forintos forgalommal zárta a januári kereskedést, a napi átlagforgalom 11,2 milliárd forint volt. 2017 januárjával összehasonlítva mindkét szám meghaladja az akkori értéket (177,1 és 8 milliárd Ft). Ami a részvénypiaci forgalmi rangsort illeti, a Concorde-ot a Wood és az Erste követte.
-
Indul a 2018-as Részvényfutam tőzsdejáték
2018. jan. 29.2018. február 1-én újra rajthoz állhatnak a középiskolások, hogy belekóstoljanak a tőzsdei kereskedés izgalmaiba a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) és a Pénziránytű Alapítvány közös, online tőzsdejátékán. A Részvényfutam nevű, négy hétig tartó játék célja a befektetői tudatosság növelése és a tőzsdei ismeretek bővítése.
-
2017 legjobb tőzsdei teljesítményeit díjazta a Budapesti Értéktőzsde
2018. jan. 19.A BÉT Legek díjátadó a hazai tőkepiac egyik legfontosabb eseménye, amelyen ezúttal 13 kategóriában jutalmazta a Tőzsde az előző év kiemelkedő teljesítményeit a piaci teljesítmények és a szakmai zsűri döntése alapján. Ebben az évben három új kategóriát is bevezetett a BÉT, egy életműdíjat is átadtak, ráadásul az „év hazairészvény-kereskedési platformjára” a tőzsde honlapján keresztül bárki szavazhatott.
-
Új kkv-piac, Waberer’s-IPO, emelkedő forgalom – Így haladt a tőzsdefejlesztés 2017-ben
2018. jan. 18.A Budapesti Értéktőzsde tavaly folytatta a 2016–2020 közötti időszakra vonatkozó stratégiájának megvalósítását: megkezdte működését egy a kkv-kra fókuszáló új piac, az Xtend, sikeresen elindult a BÉT elemzési-árjegyzési programja, tíz magyar cég csatlakozott a Londoni Tőzsdecsoporttal közös ELITE vállalatfejlesztési programhoz, és új oktatási leányvállalatot is alapított a magyar tőzsde, a Budapest Institute of Bankinget. A BUX harmadik éve tartó masszív emelkedése töretlen volt, a tőzsdei teljesítmény talán legfontosabb mérőszáma, az azonnali részvénypiaci forgalom is kiemelkedő mértékben növekedett az elmúlt évben. Tőzsdére lépett az UBM, prémium kategóriás lett a Masterplast és az OPUS. A Waberer’s tőzsdére lépésével pedig az elmúlt 20 év legnagyobb IPO-ját ünnepelhette a hazai tőkepiac. 2017-ben három új, régiós szinten is egyedülálló jelzáloglevél-indexet is bevezetett a BÉT. Mindazonáltal 2017 a BÉT számára leginkább a potenciális piacra lépő középvállalatoknak tartott bemutatkozókról és tárgyalásokról – a kapcsolatépítésről – szólt.
-
Rekordokkal teli év volt 2017
2018. jan. 02.A BUX az év utolsó hónapjától 39 377 ponttal búcsúzott. Az elmúlt hetekben a BUMIX jól teljesített: 4 299 ponton zárta az évet. Ami a forgalmat illeti, a magyar tőzsde 194 milliárd forintos forgalommal zárta a decemberi kereskedést, a napi átlagforgalom pedig 10,2 milliárd forint volt. 2016 decemberével összehasonlítva mindkét szám meghaladja az akkori értéket (178 és 8,5 milliárd Ft). 2017-ben az egész éves átlagforgalom 10,7 milliárd forint volt, ami 17,5 százalékos növekedést jelent 2016-hoz képest. A blue chipek közül decemberben az OTP árfolyama tudott csak emelkedni, a prémium kategóriás CIG Pannónia és PannErgy, illetve a standard kategóriában szereplő Altera részvényárfolyama mutatott figyelemreméltó teljesítményt 2017 záró hónapjában. Az év során három társaság, az Altera, az Alteo és a MOL is részvényeinek felosztásáról adott tájékoztatást. Ami pedig a részvénypiaci forgalmi rangsort illeti, ismét a Concorde állt az élre, melyet a Wood és az Erste követett.
-
Együttműködésre lépett a Magyarok a Piacon Klub és a BÉT
2017. dec. 19.Együttműködési megállapodást írt alá a Magyarok a Piacon Klub (MAPI Klub) és a Budapesti Értéktőzsde Zrt. Az együttműködés első lépéseként Essősy Zsombor, a Magyarok a Piacon Klub elnöke és Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde Zrt. elnök-vezérigazgatója beszélt a partnerség kapcsán kitűzött célokról a Magyarok a Piacon Klub december elején megtartott évzáró partnertalálkozóján. A felek közös célként fogalmazták meg, hogy a hazánkban ma még sokak szemében a nagyvállalatok kiváltságaként számon tartott tőzsdei lehetőségekről mind több magyar kis- és középvállalat kezdjen stratégiája részeként, egyfajta lehetséges versenyelőnyként gondolkodni. A következő hónapokban a Magyarok a Piacon Klub közösségének erejével, a Budapesti Értéktőzsde Zrt. szakmai tapasztalatával, valamint hiteles, a versenyképesség fokozása iránt elhivatott szószólók bevonásával törekszenek pozitív irányú szemléletváltás ösztönzésére.
-
A BIF bekerült a BÉT elemzési programjába
2017. dec. 18.A Budapesti Értéktőzsdének köszönhetően a mai nappal már hét újabb elemzés érhető el a BÉT honlapján, amelyekre egyébként hírlevélben is fel lehet iratkozni. Az angol nyelvű elemzések mellett a papírokat árjegyzik is a feladatra szerződött tőzsdetagok. 2018 januárjától ráadásul bővül a BÉT elemzési és árjegyzési programjában résztvevők köre. Az új szolgáltatás térképére januártól a Budapesti Ingatlan Nyrt. (BIF) is felkerül.
-
Elindult tíz közepes méretű részvény elemzése
2017. dec. 12.A mai naptól rendszeresen elérhető tíz közepes méretű részvény elemzése a BÉT honlapján és hírlevélben is fel lehet iratkozni ezekre. Az angol nyelvű elemzések mellett a papírok likviditásának elősegítésére, a BÉT az árjegyzésért is fizet a feladatra szerződött tőzsdetagoknak. Az új szolgáltatás indítással a Tőzsde célja az, hogy tovább növekedjen a befektetői bizalom a kisebb papírok iránt is és növekedjen a kereskedési aktivitás az érintett részvényekben.