A Budapesti Értéktőzsde előremutató hagyománya, hogy a legkiválóbb középvállalatok példaértékű teljesítményére évről-évre TOP50 kiadvánnyal és konferenciával irányítja rá a figyelmet. A szintlépés előtt álló cégek eredményei bátorításul szolgálhatnak minden magyar vállalkozó számára. Leginkább azért, mert elvégzett munkájuk sikere imponáló számadatokkal jellemezhető: a tavalyi „BÉT-válogatott” összesen 620 milliárd forint árbevétellel büszkélkedhetett, tagjai együttesen mintegy 25 ezer munkavállaló számára biztosítottak kenyérkeresetet.
A magyar kormány a gazdaság élénkítésének, versenyképes-ségünk megerősítésének fő csapásirányaként tartja számon a hazai kis- és középvállalkozások támogatását, nemzetközi piacra lépésük ösztönzését. Az Energiaügyi Minisztérium közvetlenül például az elektromosautó-beszerzéseket, ener-giatárolók telepítését segítő programokkal juttatja forráshoz a fenntartható működés mellett elkötelezett cégeket. Közvetve egyebek mellett a családok zöldenergia és energiahatékonysági fejlesztéseit finanszírozó pályázatokkal teremtünk beszállítói, kivitelezői lehetőségeket az iparági vállalkozások számára.
A 160 éves múltra visszatekintő Budapesti Értéktőzsde helyesen teszi, ha tőkepiaci megjelenésre buzdítja az alkalmasságukat bizonyító középvállalatokat. A tőzsdei gyakorlat az energetiká-ban is fokozatosan teret nyer, a budapesti áramtőzsde regio-nális terjeszkedésre készül szerb és szlovén partnerségben. Idén indítottuk útjára a hitelesített energiamegtakarítások kereskedését fellendítő EKR-tőzsdét, amelyen a harmadik negyedéves, szeptemberi aukciós napon már milliárdos tételek forogtak. Őszintén bízom benne, hogy az energiaszektor és a körforgásos gazdaság szereplői is mind nagyobb számban élnek a BÉT által kínált lehetőségekkel, és egyre többen képviselik szakmai közösségünket a következő évek TOP50 kiadványaiban is.